Kuşadası Haber: Balıkçılar 300 kiloluk balık yakaladı

Kuşadası Haber: Balıkçılar 300 kiloluk balık yakaladı

Kuşadası haberler, Kuşadası ilçesinde denize açılan balıkçılar normalden farklı bir balık yakaladı. Ege Denizi’nde görmeye alışık olmadığımız türden olan balık oldukça büyük olan ayı balığıydı.

Her zamanki gibi balık avlamak üzere denize açılan adalı balıkçılar, beklenmedik bir durumla karşılaştı. Ağırlığı yaklaşık 300 kilogram olan ay balığı türündeki balık ağlara takıldı. Ay balığının neslinin korunma altında olduğu aktaran balıkçılar, balığı yakaladıktan sonra tekrar denize bıraktı.

Denize Geri Bıraktılar

Ali Bey isimli balıkçı teknesi, geçtiğimiz gün 300 kilogram ağırlığındaki balığı yakaladıktan sonra neslinin korunması için denize geri bıraktı. Balıkçılar ay balığını fark ettiklerinde şaşkınlık yaşadıklarını aktarırken, daha sonra telaşla balığı ağlardan kurtarıp suya geri bıraktıklarını açıkladı. Olayı cep telefonu kamerasıyla kaydeden balıkçılar, bu konuda özen gösterilmesi gerektiğini de aktardı.
Yorum yap
Yorumunuz...
İsim
Eposta

1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Müjde!!  Aydın Tren Saatleri duyuruldu. 2021 Mart Aydın Denizli İzmir Tren Seferleri ve Saatleri web sitemizde yayında! Trenler 20 Mart Cumartesi gününden itibaren seferlere başlayacaktır.
Notibell
2021 Mart Sarı otobüs saatleri yayınlandı. Güncel sarı otobüsler hafta sonu saatleri ile beraber kullanılabilir olacak.
Notibell
Varyant koronavirüs'e karşı kişisel önlemlerinizi almayı unutmayın. Sağlıklı günler dileriz.
facebook twitter