Söke Haber: Dev kağıt fabrikası gün sayıyor

Söke Haber: Dev kağıt fabrikası gün sayıyor

Söke haberler, Söke ilçesinde yaklaşık 1700 kişinin iş imkanı bulacağı KİPAŞ kağıt fabrikasının Mart ayında faaliyete geçmesi planlanıyor. İlçedeki organize sanayi bölgesinde bulunan fabrika hem bölgeye hem de ülkeye değer kazandıracak.

Söke OSB’de bulunan KİPAŞ Holding kağıt fabrikası 2021 Mart itibariyle faaliyete başlayacak. Fabrika yetkililerinden yapılan açıklamaya göre bölgede çok fazla kişiye iş imkanı sunulmasıyla beraber yıllık 730 bin ton miktarında kağıt üretimi yapılması planlanıyor.

İthalatı Azaltacak Güç: Yerli Kağıt

Mevcut gücü ile 600 milyon dolarlık potansiyele sahip olan fabrika yeni üretim ekipmanlarının eline ulaşması ile yaklaşık 800 milyon dolar gücünde kağıt üretim potansiyeli sahibi olacak. Yıllık bazda Türkiye’nin ithal etmek zorunda kaldığı 300 milyon dolarlık kağıdın Söke KİPAŞ Kağıt fabrikası ile üretilmesi amaçlanmakta.

Kahramanmaraş’a Nişasta Fabrikası

Kağıt fabrikasının üretim süreçlerinde kullanılan ham madde olan nişasta için çiftçi ile beraber çalışmayı planlayan KİPAŞ holding, Kahramanmaraş’a yeni bir fabrika açmayı planlıyor. Açılacak fabrika ile nişasta alanında da güçlü bir üretim yapılacak.
Yorum yap
Yorumunuz...
İsim
Eposta

1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Müjde!!  Aydın Tren Saatleri duyuruldu. 2021 Mart Aydın Denizli İzmir Tren Seferleri ve Saatleri web sitemizde yayında! Trenler 20 Mart Cumartesi gününden itibaren seferlere başlayacaktır.
Notibell
2021 Mart Sarı otobüs saatleri yayınlandı. Güncel sarı otobüsler hafta sonu saatleri ile beraber kullanılabilir olacak.
Notibell
Varyant koronavirüs'e karşı kişisel önlemlerinizi almayı unutmayın. Sağlıklı günler dileriz.
facebook twitter